Platform Kuralları

ElbiseBul'da birinci önceliğimiz müşterilere kaliteli hizmet sunabilecek mağazaları bir araya getirmektir. Bu nedenle bazı kurallar belirledik ve bu kurallarına uyum oranı, birlikte büyümemizi hızlandıracaktır.

Unutmayın! ElbiseBul'un hedefi standart bir pazaryeri olmak değil, kaliteli mağazalar ile birlikte büyüyen özel bir platform olmaktır.

Ürününüzün platformda yer almadığından emin olun

Standart pazaryerlerinin aksine ElbiseBul, mağazaları rekabete sokmayı hedeflemez. Bu yüzden mağazanızda satışa sunduğunuz bir ürünü, satış hakkı siz de olduğu müddetçe başka bir mağaza satamaz. Aynı ürünü farklı marka isimleri ile ekleyen mağazalar sistemden kalıcı olarak uzaklaştırılır.

Yüksek kaliteli görseller kullanın

Platformun kullanıcı deneyiminin ve bütünlüğün sağlanması adına görseller yüksek kaliteli olmalı, dikey veya yatay çerçeve içermemelidir. Ürün görsellerinde kesinlikle watermark/filigran yer almamalıdır. 1200x1800 piksel ölçülerindeki (2:3) bir görseli muhteşem olarak adlandırabiliriz.

Ürün başlık ve açıklamasını özenle seçin

ElbiseBul'a ürün eklerken başlık seçimi ve açıklama sıralamanız için çok önemli bir kriterdir. "-" ile ayrılmış ürün başlıkları göze hoş gelmediğinden bizim tarafımızdan da hoş karşılanmaz. Başlık seçerken lütfen ürünü tam ifade eden kelimeleri anlamlı bir şekilde sıralayarak kullanınız. "Volanlı Elbise - Beyaz" yerine "Beyaz Volanlı Mini Elbise" kullanımının çok daha şık ve mantıklı olduğu açıktır. Aynı şekilde ürün açıklamalarında da ürün hakkında net ve anlamlı ifadeler kullanıcılara daha şık görüneceği gibi sıralamanızı da etkileyecektir.

Ürün satış ve indirimli fiyatını belirlerken piyasa fiyatlarını dikkate alın

ElbiseBul'da satışını yapacağınız herhangi bir ürünü dilediğiniz fiyattan satabilirsiniz. Ancak bu fiyatı belirlerken başka platformlardaki veya kendi web sitenizdeki fiyattan yüksek olmamasına özen gösteriniz. Bunun yanı sıra Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen indirimli fiyat kuralına da uymanız gerekmektedir. Bu kuralın ihlali ürününüzün kalıcı olarak yayından kaldırılmasına sebep olacaktır.

Teslimat süresini aşmamaya özen gösterin

ElbiseBul'da her ürün için farklı teslimat süreleri belirleyebilirsiniz. Ürün ekleme adımında belirlediğiniz bu süreye ek 48 saat ekstra zamanınız olmakla birlikte sürekli olarak geciken sipariş teslimatları mağazanızın kapatılmasına yol açabilir.

İade edilen siparişlerde müşteri memnuniyetini göz ardı etmeyin

ElbiseBul'da sizden kaynaklanmayan iadeler için kargo ücreti talep edebilirsiniz. Ancak gönderim hatası, defolu veya eksik ürün gönderimi gibi nedenlerken kaynaklanan iadelerde kargo ücreti mağazaya yansıtılır. İade talebi aldığınızda mümkün olan en kısa süre içerisinde talebi yanıtlamanız mağazanızın sipariş sayısında ciddi bir artışa sebep olacaktır.

ElbiseBul'da yer alan her mağaza yukarıdaki şartlara uymakla mükelleftir.